نمایی از داخل فضاپیمای دراگون سرنشین‌دار+تصاویر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 23 شهریور 1394 09:11

اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای دراگون

 

شرکت اسپیس‌ایکس به تازگی نمایی از داخل فضاپیمای دراگون سرنشین‌دار خود را در اختیار عموم قرار داده است.

سال گذشته شرکت اسپیس‌ایکس از سامانه دراگون سرنشین‌دار رونمایی کرد که قرار است در سال 2017 فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ببرد. نمای داخل دراگون طوری طراحی شده که ایمنی و همزمان درجه قابل‌توجهی از آسایش را ارائه می‌دهد.

 

اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای دراگون

سیستم‌های شتاب‌دهی دراگون

 

داخل دراگون، عریان به نظر می‌رسد و به جای پنل‌ها و قفسه‌های قفل‌دار، دارای دیوارهای پلاستیکی و سیستم‌های شتاب‌بخشی ساده ساخته‌شده از فیبر کربنی و پارچه Alcantara است.

 

اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای دراگون

 پنل کنترل دراگون

به جای یک بورد کنترل عظیم، این سامانه فضایی دارای پنل صفحه نمایشگر مسطح و ساده با حداقل سامانه‌های کنترلی سخت است. چون این فضاپیما برای عملکرد به صورت خودکار طراحی شده، فعالیت این پنل عمدتا برای انتقال اطلاعات طراحی شده اما مقامات اسپیس‌ایکس اعلام کرده‌اند در مواقع اضطراری، این سامانه می‌تواند برای فضانوردان یا تیم کنترل ماموریت در کالیفرنیا سوییچ شود.

 

 

اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای دراگون

 نمای داخل دراگون

به گفته شرکت اسپیس ایکس، سیستم فرار اضطراری دراگون سرنشین‌دار که به تازگی آزمایش شده، می‌تواند کپسول را در هر زمانی در طول پرواز به وضعیت ایمن انتقال دهد.

 

 

اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای دراگون

  نمای داخل دراگون

 

شرکت سازنده به دنبال تضمین ایمنی و همچنین آسایش دراگون سرنشین‌دار است. این سامانه دارای نوعی سیستم پشتیبانی از حیات و کنترل محیط است که با دمای کابین از دمای خنک 18 درجه سانتی‌گراد تا 27 درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌شود. نمای داخلی این فناوری با الهام از بازخوردهایی طراحی شده که اسپیس ایکس پس از رونمایی از یک مدل مهندسی کابین با اندازه کامل، در سال 2012 دریافت کرد.
اخبار علمی – ایسنا

شما ممکن است این را هم بپسندید